Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nekrobiznes na plebanii

Utworzony przez polak, 12 lutego 2008 r. o 07:13 Powrót do artykułu
Olek napisał:
Widocznie jak prałat kogos zna to i znim pogada, ale z obcymi odrazu przechodzi do iteresów. Ale czy nie mozna tego zakładu odsunac od koscioła i wtedy nie bedzie tematu. Niech zajmie sie nim profesjonalnie firma i czy warto było dla tych paru złotych zastac ochlapanym. Ksiadz nich zajmie sie swoimi sprawami, firma swoimi, nie mozna kilku srok za ogon trzymac bo któras cie obsra no i tak sie stało.
Widać Olek, że nie możesz spać. Ja, gdy mnie coś nurtuje, również nie mogę spać. Z Twojego postu przenika troska o dobry wizerunek księdza Prałata jak i o Kościół katolicki. Co do profesjonalizmu firmy, nikt Ci nie broni skorzystać z usług firmy pogrzebowej wybranej przez Ciebie a ludzie o firmie Lesia mają jak najlepsze zdanie. W zakresie, chyba nie Twoich kompetencji, jest wskazywanie księdzu jakie są jego zadania. Wypisz, wymaluj Twój głos wpisuje się w te wszystkie lewackie głosy, które pouczają Kościól i przedziwnie troszczą się o niego. Od kilkudziesięciu lat ta szydercza troska, przewija się przez głównych WROGÓW Kościoła w Polsce. Na świecie także. Tak Oluś. Księdza "obsrali" a Ty śmierdzisz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drogi Bolku spac nie moge bo pracuje a nie jak ty odpieprzasz 8 godzin pewnie w gminie gdzie nic cie nie obchodzi a smierdzi w niej jeszcze bardziej A WNOCY SMACZIE ŚPISZ BO JAK CIE NIC NIE OBCHODZI TO I PROBLEMÓW NIEMA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Olek, jak pamiętam to zawsze pracowałeś nocami. Kiedyś, gdy dużo pisałeś, tej pracy było rzeczywiście sporo. Powiedz Zosi z drugiego forum, która też o tej porze co Ty nie może spać, że moglibyście się razem podszkolić z ortografii. Robicie takie same błędy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Olek napisał:
Potwierdzam to na co uskarza sie parafianka, tez niedawno chowałem babcię i jak stanołem w drzwiach plebani i powiedziałem, że przyszedłem zamówić pogrzeb, pierwszym pytaniem nie było jak sie państwo czuja ile lat miała babcia, tylko pierwsze słowa wupowiedziane przez kanonika to czy mamy juz trumne wiec gosciu nie pieprz ze to atak na ksiedza bo uczciwych ludzi sie nia atakuje, jeszcze zadna kolenda w naszej parafi nie była rozliczona tak jak w sasiednich co wiem z opowiesci przyjaciół A dwa tygodnie temu było kazanie ze parafianie nie daja na tace , zapraszam gosci zeby przyjechali i zobaczyli jak wyglada nasza parafia a wyglada na zadbana wręcz wypasna w porównaniu do parafi sasiednich. temu gościowi jest ciagle mało to ze trafił na rozmodlone miasto to nie znaczy ze trzeba doic je na maxa . Wszyscy moi znajomi dawali po koledzie 100zł w naszej parafi jest kilkanascie tysiecy osób dzielac ze na rodzine wypada po 4 osoby srednio łatwo sobie przeliczyć.
Czego nie pochowałeś babci pod płotem? A jeśli jesteś czysty to weź kamień i rzuć jako pierwszy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ze ktoś nie został właściwie obsłużonu na plebani to z tego powodu miał chowac babcie pod płotem, gosciu zastanów sie co piszesz pewnie z akcji katolickiej jestes , gdyby został potraktowany normalnie pewnie by bronił prałata a nie potwierdzał zarzuty. A co do wyborów o którch ktoś tam pisał, że niby ma to jakis zwiazek, nie bardzo wiem jaki , bo typowo kościelnego kandydata nie ma, no chyna że Rodaka za takiego uznac, bo biega po kosciele z aparatem. Ave
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wydaje mi się ze Wy tam w Bełzycach wcale nie macie tak żle z księdzem Przechem.My np.w Wojciechowie musielismy składać sie na wywóz śmieci z cmentarza,a u Was chyba z tego co wiem takich zbiórek nie ma.Więc nie narzekajcie na bełzyckich księży.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xxx napisał:
Czego nie pochowałeś babci pod płotem? A jeśli jesteś czysty to weź kamień i rzuć jako pierwszy!
Ludzie trochę rozsądku, czemu wszystko kojarzycie z polityką, wyborami,przecież kościół powinien być apolityczny, więc jaki to ma związek? Wymieniacie nazwiska - nie jesteśmy od osądzania. Najlepiej niech każdy zajmie się sobą, energię przeznaczy na pracę,. na zajęcie sie własnymi dziećmi, modlitwą. Od sadzenia są inne instytucje oraz Sędzia Ostateczny. Katolicy mniej żółci, więcej miłości bliźniego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
parafianka napisał:
wydaje mi się ze Wy tam w Bełzycach wcale nie macie tak żle z księdzem Przechem.My np.w Wojciechowie musielismy składać sie na wywóz śmieci z cmentarza,a u Was chyba z tego co wiem takich zbiórek nie ma.Więc nie narzekajcie na bełzyckich księży.
Ja też nie widzę związku pomiędzy artykułem i wyborami,chodzę do kościoła i wierzę w Boga,bo gdyby moja wiara miała być uzależniona od zachowań księdza i od tego jak traktuje parafian,czy jakie ma biznesy to pewnie przestałabym do kościoła chodzić.A co do pochówku bliskich to taką sytuacje mieli moi rodzice organizując pogrzeb babci,prałat nawet nie wyraził żadnych słów współczucia tylko najpierw wypytał o pochodzenie trumny,chłodnie itp.I właśnie dlatego rodzice nie stawiali oporu bo nie chcieli babci pod płotem chować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja tam nie wierzę w tę historię o babci , tę teraz chowanej i tej 4 lata temu.Może bym wierzył, gdyby nie ta sama historia co w tych paszkwilach rozsyłanych przy poprzednich wyborach. I to te paszkwile, łączą ten artykuł z wyborami, które już w Bełżycach blisko. Paszkwile - to niechlubna tradycja niektórych komitetów wyborczych. Dlatego mieszkańcy Bełżyc to wiążą. A teraz to kazdy może napisać tu co chce o "swojej" babci, czy "dziadku" i ta anonimowa licytacja nie ma sensu. Ktoś dobrze napisał -mniej żółci, więcej wiary w Sąd Ostateczny.Jest Wieli Post -proponuję się wyciszyć i dla dobra Bełżyc- zamknijmy tę dyskusję. Zwycięzcą jest przecież nie ten, ktory rzuca kamieniem, ale ten, którego kamieniują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niedowiarek napisał:
A ja tam nie wierzę w tę historię o babci , tę teraz chowanej i tej 4 lata temu.Może bym wierzył, gdyby nie ta sama historia co w tych paszkwilach rozsyłanych przy poprzednich wyborach. I to te paszkwile, łączą ten artykuł z wyborami, które już w Bełżycach blisko. Paszkwile - to niechlubna tradycja niektórych komitetów wyborczych. Dlatego mieszkańcy Bełżyc to wiążą. A teraz to kazdy może napisać tu co chce o "swojej" babci, czy "dziadku" i ta anonimowa licytacja nie ma sensu. Ktoś dobrze napisał -mniej żółci, więcej wiary w Sąd Ostateczny.Jest Wieli Post -proponuję się wyciszyć i dla dobra Bełżyc- zamknijmy tę dyskusję. Zwycięzcą jest przecież nie ten, ktory rzuca kamieniem, ale ten, którego kamieniują.
Tylko prosze wytłumacz jaki ma to zwiazek z wyborami jakiego kandydata oczernia bo piszesz w stylu bicia piany nic z tego nie wynika , bardziej rzeczowo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
=666= napisał:
Tylko prosze wytłumacz jaki ma to zwiazek z wyborami jakiego kandydata oczernia bo piszesz w stylu bicia piany nic z tego nie wynika , bardziej rzeczowo
Ja rozumiem, że niedowiarek napisał, co miał napisać i kropka. Inteligencja powinna Ci dopowiedzieć resztę. Ty domagasz się konkretów. Twój nick nie pozwoli Ci więcej zrozumieć. Jesteś albo za młody, albo palisz głupa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
toja napisał:
Ludzie trochę rozsądku, czemu wszystko kojarzycie z polityką, wyborami,przecież kościół powinien być apolityczny, więc jaki to ma związek? Wymieniacie nazwiska - nie jesteśmy od osądzania. Najlepiej niech każdy zajmie się sobą, energię przeznaczy na pracę,. na zajęcie sie własnymi dziećmi, modlitwą. Od sadzenia są inne instytucje oraz Sędzia Ostateczny. Katolicy mniej żółci, więcej miłości bliźniego.
Dla człowieka inteligentnego jakim jest ksiądz Pszech wiek babci nie miał znaczenia czy to było 120, czy 40 lat. Gdyby ten człowiek myślał inaczej, nie pisałby jak ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To takie smutne, że mierny artykuł powoduje obrzucanie błotem ludzi uczciwych i dbających o swoją małą ojczyznę. Czy naprawdę podrzędny paszkwil może zdyskredytować wszystko to, co dla Bełżyczan zdziałał ksiądz Prałat? Najdziwniejsze, że najostrzejsze ataki serwują ludzie, którzy niewiele z postawą chrześcijańską mają wspólnego, a kościół oglądają tylko z zewnątrz. Nie dajmy się zwariować, bo to przecież kolejna zagrywka przedwyborcza, jakże płaska i mało oryginalna... (powtórka sprzed lat). Czekam na takie artykuły i takich dziennikarzy, którzy zechcą napisać to co ważne i co przynosi chlubę naszemu miastu, bo mimo marudzenia malkontentów wiele takich inicjatyw można w Bełżycach zauważyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
To takie smutne, że mierny artykuł powoduje obrzucanie błotem ludzi uczciwych i dbających o swoją małą ojczyznę. Czy naprawdę podrzędny paszkwil może zdyskredytować wszystko to, co dla Bełżyczan zdziałał ksiądz Prałat? Najdziwniejsze, że najostrzejsze ataki serwują ludzie, którzy niewiele z postawą chrześcijańską mają wspólnego, a kościół oglądają tylko z zewnątrz. Nie dajmy się zwariować, bo to przecież kolejna zagrywka przedwyborcza, jakże płaska i mało oryginalna... (powtórka sprzed lat). Czekam na takie artykuły i takich dziennikarzy, którzy zechcą napisać to co ważne i co przynosi chlubę naszemu miastu, bo mimo marudzenia malkontentów wiele takich inicjatyw można w Bełżycach zauważyć.
Czasy, w których żyjemy nie pozwalają na nadstawienie drugiego policzka. A chamstwo trzeba zwalczać chamstwem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
=666= napisał:
Tylko prosze wytłumacz jaki ma to zwiazek z wyborami jakiego kandydata oczernia bo piszesz w stylu bicia piany nic z tego nie wynika , bardziej rzeczowo
Twoje IP świadczy, że jesteś satanistą, znikaj szybko z forum, bo pokropię święconą wodą!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie może zamiast wierzyć w to co jakiś wybitny "Dziennikarz Napisze" ruszycie trochę mózgiem (To naprawdę nie boli). Przyjdzie taki jeden z drugim nagadają głupot (bez żadnych podstaw), dziennikarz szukając taniej sensacji to opisz (doprawi swoją głupotą) i prosze pojawie sie afera której nie było. Po Pierwsze kościół musi z czegoś "żyć" i funkcjonować. Trumny nie rosną w lesie, organista i jego rodzina muszą coś jeść i tak dalej. Poza tym o ile wiem na przykładzie mojej znajomej, cenę pogrzebu można rozłożyć na swego rodzaju raty. Po Drugie ładnie parafie i inni "Katolicy" postępujcie względem Prałata, możecie go nie lubić jako osoby, ale zwróćcie uwage ile zrobił dla parafii np: Nowy Parking koło Kościoła i Cmentarza, Remont Kościoła, Wybudował Oratorium...itp. Nawet jeśli bierze pieniądze to jak widać ich nie przepił przynajmniej całych. Katolicy albo przynajmniej ci co uważają sie za katolików( Pod Latarnia Najciemniej0 nie powinni wysuwać bezpodstawnych zarzutów, Z resztą nawet czytując biblie (na której opiera sie kościół katolicki) można zobaczyć zdanie: "Kto jest Bez grzech niech pierwszy rzuci kamień"- nie wiem czy dobrze brzmi nie jestem zagorzałym czytelnikiem biblii. Osobiście nie dowierzam temu artykułowi, nie ma rzetelnych informacji, nie słyszałem o takim przypadku nigdy w naszej parafii. Poza tym jak sie spyta ksiądz czy ktoś ma trumnę na pogrzeb to raczej z grzeczności, że może mu jakość ewentualnie zaoferować PS NIE JESTEM GORLIWYM KATOLIKIEM, BARDZO ZADKO CHODZĘ DO KOŚCIOŁA, NIE NALEZĘ DO ŻADNYCH ORGANIZACJI KATOLICKICH.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, czytałem w dzisiejszym "DW" wybrane cytaty z tego forum. Zastanawiające, że redakcja wybrała generalnie tylko kilka wpisów, których autorzy sprzyjają artykułowi. Czy opinii osób, które nie zgadzają się z zarzutami artykułu redakcja nie dostrzega? Czy na tym polega rzetelność i bezstronność dziennikarska wg "Dziennika Wschodniego"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ojj!Ojj! Tak czytam i czytam te komentarze...no dobrze: dlaczego miałoby nie być kompleksowych usług pogrzebowych przy Kościele? Po co się tułać po całym mieście?Komuś szkoda i żal? To otwierać proszę! A dlaczego ksiądz ma NIE POCIESZAĆ,NIE ROZMAWIAĆ,NIE UŚMIECHAĆ SIĘ BARDZIEJ DO KOGOŚ KOGO "LEPIEJ" ZNA? A DLACZEGO KOGOŚ LEPIEJ ZNA? Może jak pójdziesz jeden z drugim częściej do Kościoła niż raz w Boże Narodzenie a drugi na Wielkanoc(bo co sąsiad powie) czy z konieczności na pogrzeb lub ślub, to Cię ksiądz troszkę lepiej pozna, zauważy...i napewno się uśmiechnie i pocieszy w bólu,żalu!! . Na tacę, "po koledzie" daję tyle ile mogę i w/g sumienia własnego, moja Rodzina i grono znajomych jest bardzo duże i również tak postepują i wiem to napewno, że nikt z nich nie ofiarował 100zł!A szkoda i przykro mi, ale nas nie stać! Kościół też ma koszty. Olku! Kościół, jak to określiłeś: wypasiony,odremotowany...świetnie, jestem dumna z mojej Parafii! Widzę efekty kadencji Proboszcza. Cały ten artykuł opublkowany w D.W. to faktycznie prymitywny "trik" przed wyborami. P.S. Podwójne, piękne i romantyczne latarnie wokół parku i oznakowania ulic są, brakuje jeszcze deptaku, romantycznych ławeczek.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
FujaraBełżycka napisał:
Ludzie może zamiast wierzyć w to co jakiś wybitny "Dziennikarz Napisze" ruszycie trochę mózgiem (To naprawdę nie boli). Przyjdzie taki jeden z drugim nagadają głupot (bez żadnych podstaw), dziennikarz szukając taniej sensacji to opisz (doprawi swoją głupotą) i prosze pojawie sie afera której nie było. Po Pierwsze kościół musi z czegoś "żyć" i funkcjonować. Trumny nie rosną w lesie, organista i jego rodzina muszą coś jeść i tak dalej. Poza tym o ile wiem na przykładzie mojej znajomej, cenę pogrzebu można rozłożyć na swego rodzaju raty. Po Drugie ładnie parafie i inni "Katolicy" postępujcie względem Prałata, możecie go nie lubić jako osoby, ale zwróćcie uwage ile zrobił dla parafii np: Nowy Parking koło Kościoła i Cmentarza, Remont Kościoła, Wybudował Oratorium...itp. Nawet jeśli bierze pieniądze to jak widać ich nie przepił przynajmniej całych. Katolicy albo przynajmniej ci co uważają sie za katolików( Pod Latarnia Najciemniej0 nie powinni wysuwać bezpodstawnych zarzutów, Z resztą nawet czytując biblie (na której opiera sie kościół katolicki) można zobaczyć zdanie: "Kto jest Bez grzech niech pierwszy rzuci kamień"- nie wiem czy dobrze brzmi nie jestem zagorzałym czytelnikiem biblii. Osobiście nie dowierzam temu artykułowi, nie ma rzetelnych informacji, nie słyszałem o takim przypadku nigdy w naszej parafii. Poza tym jak sie spyta ksiądz czy ktoś ma trumnę na pogrzeb to raczej z grzeczności, że może mu jakość ewentualnie zaoferować PS NIE JESTEM GORLIWYM KATOLIKIEM, BARDZO ZADKO CHODZĘ DO KOŚCIOŁA, NIE NALEZĘ DO ŻADNYCH ORGANIZACJI KATOLICKICH.
ZGADZAM SIE W 100%!!!! JA TEZ NIE JESTEM GORLIWYM KATOLIKIEM, A NA TACE CHETNIE DAJE TYLE I MOGE BO WIDZE NA CO DAJE!OD LAT!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Julka' date='13.02.2008, 22:42' post='15625'] Ojj!Ojj! NIE POCIESZAĆ,NIE ROZMAWIAĆ,NIE UŚMIECHAĆ SIĘ BARDZIEJ DO KOGOŚ KOGO "LEPIEJ" ZNA? A DLACZEGO KOGOŚ LEPIEJ ZNA? Może jak pójdziesz jeden z drugim częściej do Kościoła niż raz w Boże Narodzenie a drugi na Wielkanoc Akurat.Chyba nieźle trzeba się zasłużyć u prałata,żeby uznał,że kogoś lepiej zna,żeby na jego uśmiech zasłużyć.Ja chodzę do kościoła nie tylko na Wielkanoc i Boże Narodzenie,był też u mnie kilkakrotnie po kolędzie,ślub też nam dawał ale jakoś jak do tej pory nie zasłużyłam na jego uwagę,i zawsze pyta"kto ja jestem".Rozumiem ,że parafian jest sporo,żeby się nad każdym rozczulać,ale nie przesadzaj,ze wystarczy poprostu regularnie bywać w kościele by prałat zauważył,że jest sie w tej wspólnocie.Tak,tak,pewnie zaraz ktoś odpisze,że jakbym się udzielała w chórkach to by mnie widział,albo gdybym czynniej uczestniczyła w zyciu parafii,ale nie kazdy ma głos czy odwagę np występować publicznie.Praca zawodowa tez nie kazdemu pozwala na uczestnictwo np w porządkach czy innych pospolitych ruszeniach.ja osobiście wolę dać więcej na ofiarę po kolędzie i chociaz w ten sposób mieć jakis tam udział,chociaż finansowy.Ale widocznie nie jest to wystarczające.Poprostu ks.prałat nie traktuje wszystkich na równi i to wszystko.Ja nie zamierzam z tego powodu ubolewać,bo nie chodze do kościoła po to,żeby pouśmiechał się do mnie ks.prałat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 14

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...